Web pro seniory propojuje generace

Soutěž iKid každý rok umožňuje studentům základních a středních škol, aby představili své nápady na nové projekty v oblasti technologií. V loňském roce ji vyhrál projekt s názvem Pocket Shares. Jeho cílem je seznámit žáky druhého stupně základní školy a studenty středních škol se složitým světem akcií a investic, a to prostřednictvím burzovní hry.

moře v mobilu

Letos se na druhém místě umístila ZŠ Ohradní s novou aplikací iDys. Ta má pomáhat žákům, kteří bojují s nějakou poruchou učení jako je např. dyslexie nebo dysgrafie. Pomoc spočívá v tom, že si děti mohou vytisknout studijní pomůcky podle toho, co jim dělá problém. Používat ho bude možné od září 2019.

 

A vítězem se stává…

Jako nejlepší bylo vyhlášeno EKO Gymnázium z Brna, která se umístila již podruhé. V minulém roce porotu zaujala aplikace podporující vzdělání v oblasti ekonomiky a financí. Tentokrát se soustředili na něco trochu jiného, a to na oblast sociálních služeb.

 

Webová stránka Helpness se snaží vytvořit komunitu a spojit dvě odlišné generace. Důležití jsou pro ně senioři. Důchodci si mohou vybrat dvě možnosti, stejně jako zájemci o poskytování pomoci. Každý senior může:

  • vyrábět produkty, které se budou prodávat v rámci DobroBoxu zájemcům,
  • požádat o fyzickou pomoc podle toho, co potřebují.

náramek na levé ruce

Na druhou stranu zájemci si mohou také vybrat ze dvou variant, a to:

  • zakoupit DobroBox s výrobkem a pohlednicí za 299 Kč,
  • přihlásit se jako osobní posila (venčení psa, úklid, procházka, atd.).

 

Společenská prospěšnost pro všechny generace

Nezáleží, jestli jde o starší lidi nebo děti. Na společenskou oblast se zaměřuje porota iKid, studenti i jejich učitelé. Spolumajitelka EKO Gymnázia, Sylvie Schmiedová je pochopitelně nadšená úžasnými idejemi a úspěchy svých studentů. Je ovšem nadšená také tím, jaký posun u nich vidí v případě, že se do iKid zapojí. A to je snem každého učitele. Již nyní se proto můžeme těšit na to, co přijde příští rok.